Co nowego w projekcie, czyli jak dzięki audytowi kadrowo-płacowemu można uporządkować dokumenty kadrowe

Z usług doradczych w ramach projektu „Twój biznes, nasze wsparcie – doradztwo dla MŚP” skorzystała firma oferująca szkolenia dla nauczycieli, rodziców i młodzieży. Klient współpracuje z wieloma wykwalifikowanymi trenerami: pedagogami i psychologami.

Wyzwania:

Problemem było zbyt dużo różnych wzorów umów o pracę i cywilnoprawnych stosowanych w firmie. Rodziło to podejrzenie, że w dokumentach mogą występować braki pod względem prawnym.

Pomoc udzielona w ramach projektu przez Ekoconsultant:

Konsultanci przeprowadzili audyt kadrowo-płacowy. Zweryfikowali zgodność umów z obecnym brzemieniem kodeksu pracy i stworzyli ujednolicone ich szablony. Przygotowali również schemat obiegu dokumentów w firmie.

Korzyści uzyskane przez Klienta:

Obecnie elektroniczne szablony umów przechowywane są w jednym miejscu, a użytkownik może je pobierać w oparciu o posiadane uprawnienia. Klient otrzymał konkretne wskazówki, w jakiej sytuacji z jakiego szablonu korzystać. Pozwoliło to osiągnąć przejrzystość w dokumentach kadrowych. Pomoc wiązała się także ze sprawdzeniem poprawności naliczania czasu pracy, urlopów i składek ZUS.

W ramach usługi doradzono klientowi w wyborze aplikacji do przekazywania informacji kadrowych pracownikom. Teraz każdy pracownik może zalogować się na swoje konto w aplikacji, zobaczyć grafik, przysługujący urlop itd. Pozwala to firmie lepiej zarządzać stanowiskami i czasem pracy.

Ty też możesz skorzystać z projektu “Twój biznes, nasze wsparcie…”!

Bookmark and Share
Partnerzy:
Systemy ERP
4audyt
Stowarzyszenie doradców gospodarczych
Polska Izba Firm Szkoleniowych
British Polish Chamber of Commerce